Kde bude stát veřejné griloviště? Občané se mohou vyjádřit v nové aplikaci

Kde bude stát veřejné griloviště? Občané se mohou vyjádřit v nové aplikaci

Piráti z opozice na pátém obvodě prosadili vybudování několika veřejných grilovišť. Vedení „pětky“ se teď občanů ptá, kde by griloviště měla stát. Své přání lidé mohou vyjádřit v přehledné webové aplikaci.

Do konce ledna mohou občané pátého pardubického obvodu navrhnout místa, kde by měla stát veřejná griloviště. Nápad vybudovat na „pětce“ místa ke grilování měli Piráti ve volebním programu. Přestože jsou Piráti v opozici, podařilo se pro něj získat podporu vedení obvodu.

„Městský obvod počítá s výstavbou velkého komunitního griloviště u Chrudimky,“ popisuje pirátský zastupitel Filip Vařecha. „V rozpočtu je ale připravena i částka pro výstavbu veřejných grilovišť na základě námětů obyvatel. Mohou tak vzniknout všude, kde o ně lidé budou mít zájem.“

Právě na to, kde by griloviště měla stát, se teď obvod ptá svých občanů. V posledním vydání zpravodaje vyzval občany, aby na radnici do konce ledna poslali e-mail. Piráti na vlastní náklady vytvořili efektivnější řešení – jednoduchou webovou aplikaci. Na adrese pardubice.pirati.cz/griloviste/ můžou lidé zadat do mapy místo, kde by griloviště chtěli. Anebo se podívat, kde už jsou nějaká místa nahlášena. Piráti koncem ledna podněty předají vedení městského obvodu.

Grilování se v posledních letech stalo téměř národním sportem. „Rádi bychom proto dali možnost grilovat i těm, kdo nemají vlastní zahrádku,“ vysvětluje Filip Vařecha. „A věříme, že webová aplikace s mapou, kde si lze nová griloviště rovnou představit jejich vznik usnadní.“

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu