Filip Vařecha

vývojář webových aplikací, zastupitel Pardubic V

Filip Vařecha (*1986) je zastupitelem a předsedou kontrolního výboru za Piráty na městském obvodu Pardubice V. Zároveň působí v komisi pro strategii a smart city. Je členem Pirátů Pardubicko.

Filip pochází z Pardubic a po deseti letech strávených v Praze zde znovu žije od roku 2016. Vystudoval zdejší Gymnázium Dašická a své studium završil získáním inženýrského titulu na Českém vysokém učení technickém v Praze v oboru Softwarové inženýrství. Během studií se zaměřoval na webové technologie a na metodiky řízení softwarových projektů.

Od roku 2008 se profesně zabývá vývojem webových aplikací. Též se aktivně věnuje propagaci agilních metodik vývoje softwaru (SCRUM, Kanban), v poslední době především v rámci Asociace softwarových agentur, pro kterou vede workshopy (např. pro Celní správu nebo Ministerstvo kultury) o tom, jak začít pracovat agilně.

Kromě záliby v programování a softwaru obecně má také rád hudbu (hraje na baskytaru v pardubické reggae kapele), filmy, počítačové hry, jógu a běhání. Během léta ujíždí na pěstování chilli paprik a na grilování.

Filip Vařecha

Pirátská strana


Lidé

Vladan Hanulík
Vladan Hanulík komitét pro udělování ocenění města
Josef Kubát
Josef Kubát příznivec
Štěpán Vacík
Štěpán Vacík Komise pro architekturu a urbanismus
Poznejte celý náš tým