🎄🌨REPORT - ZASTUPITELSTVO PROSINEC 2022

20. prosince 2022
🎄🌨REPORT - ZASTUPITELSTVO PROSINEC 2022

Hlavním bodem včerejšího programu byl rozpočet na rok 2023. Popsali bychom ho jako konzervativní, bez nečekaných investic. Náš postoj k rozpočtu nebyl přímo kritický, ale spíše zdrženlivý.
Štěstím v neštěstí jsou vyšší daňové příjmy a daří se tak pokrýt všechny nutné výdaje na provoz Pardubic.

I tak na nás stále dopadá zatížení miliardovou půjčkou na stavbu fotbalovho stadionu. Kvůli vysokým splátkám není možné realizovat řadu přínosných projektů, které jsou pro nás důležité.
Ze 42 projektů to jsou například:
Rekonstrukce nábřeží
Lávka přes labe
Investice do zlepšování kvality našich mateřských a základních škol
Rozšiřování infrastruktury pro cyklisty

Co se týče stadionu, ještě naposledy si zahejtíme 4. února nás čeká úvodní zápas a stále neznáme provozní model! To nám připadá šílené.

Co známe, je nové jméno stadionu - Arnošta Košťála.
Původní stadion se jmenoval Masarykův všesportovní stadion a adresa významného odbojáře Erno Košťála už v Pardubicích existuje. Ale budiž, pojmenování dává v historickém kontextu smysl.
Lukáš Havlena ale apeloval, aby se místopisnými názvy zabývalo město koncepčně, vytvořilo standard do budoucna a zapojovalo více občany a odborníky. Teď to funguje tak, že někdo něco vymyslí a rada to schválí.

Skvělou práci odvedl Robert Hrdina (Zelení Pardubice ), který inicioval a zastupitelům předložil Pakt starostů a primátorů pro udržitelnou energii a klima.
Předjednaný návrh prošel hlasy všech přítomných!
Díky Paktu starostů a primátorů, což by jeden ze stěžejních bodů našeho společného programu, budeme mít kvalitní strategii, konkrétní projekty a know-how i peníze na jejich realizaci.

Byli jste letos na Vánočních trzích? Dostala se k nám spousta hlasů ze strany veřejnosti se zpětnou vazbou na adventní trhy. I my si umíme představit, že centrum města bude během adventu žít lepší vánoční atmosférou. Ivana Böhmová Proto se rádi připojíme k tvorbě konceptu a diskusi o dramaturgii adventních trhů. Firma, která trhy dosud provozovala, letos končí a máme příležitost koncept vylepšit.

https://pardubice.pirati.cz/.../pakt-starostu-a.../

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Novým zastupitelem Pardubic se stane Dominik Bečka, nahradí Ivanu Böhmovou

Novým zastupitelem Pardubic se stane Dominik Bečka, nahradí Ivanu Böhmovou

Do pardubického zastupitelstva na březnovém zasedání vstoupí Dominik Bečka. 31letý manažer finančních rizik naváže na své tříleté působení na prvním obvodu, věnovat se bude hlavně rozpočtu a kvalitě veřejného prostoru v centru Pardubic. V zastupitelských lavicích nahradí Ivanu Böhmovou v opozičním klubu Pirátů.

☃️ Report - zastupitelstvo leden 2023

☃️ Report - zastupitelstvo leden 2023

Nová koalice ve staronovém složení nelení. Od nástupu na radnici zrušila nahlížení do kalendářů radních, parkovací místa v centru, nepohodlné komise pro strategii či architekturu a urbanismus či vlastní volební hesla o nezdražování MHD.

🍁🌫 REPORT ZASTUPITELSTVO - LISTOPAD 2022

🍁🌫 REPORT ZASTUPITELSTVO - LISTOPAD 2022

Vítáme příznivce pardubické komunální politiky do nového volebního období. Jednou z novinek je, že zasedání ZMP se bude konat v pondělky místo dosavadních čtvrtků, důležité je to zejména pro ty z vás, kteří se budete chtít osobně zúčastnit diskuse.