Pardubické Piráty nikdo koblihou neobměkčí

Pardubické Piráty nikdo koblihou neobměkčí

Volební kampaň je nedílnou součástí předvolebního klání pro všechny strany, hnutí a spolky, které se ucházejí o přízeň voličů. Existují ovšem různé cesty, jak takovou kampaň realizovat.

Pirátská volební kampaň pro volby do PČR v roce 2017 byla vůbec nejefektivnější volební kampaní v historii České republiky. Jeden hlas nás vyšel pouze na 15 Kč, což je zdaleka nejméně ze všech zúčasněných stran (např. hlas pro ANO stál 60 Kč a pro TOP 09 neuvěřitelných 240 Kč). V kampani pro komunální volby 2018 v Pardubicích v tomto trendu pokračujeme. Maximální důraz klademe na to, aby finanční prostředky byly skutečně investovány, nikoliv pouze utraceny. To je princip, který se chystáme uplatňovat i během naší účasti na řízení Pardubic.

Proto neuvidíte žádné pirátské billboardy ani polepené autobusy. Naše cesta vede skrze efektivní a nízkonákladovou kampaň, která stojí na práci dobrovolníků: Pirátské listy, bannery, vlajky a samolepky. Taková forma kampaně je sice organizačně mnohem náročnější, má ale spoustu výhod.

Tou hlavní je, že nám umožňuje zůstat skutečně nezávislou politickou silou. Chceme, aby Piráti byli ve svých postojích důvěryhodní, a proto jsme se rozhodli, že nepřijmeme žádné dary od právnických osob a od fyzických zastropujeme příspěvky na maximálně 5 000,- Kč. Tím dáváme jasně najevo, že nás si nikdo okolo prstu svým štědrým příspěvkem neomotá.

K naší litosti se ale rozhodně nedá říct, že by se touto cestou vydaly i ostatní politické subjekty. Pokud se chcete podívat, jak si jednotlivé strany stojí, můžete mrknout na hlidacstatu.cz.

Pokud nám chcete v kampani pomoct, vše potřebné naleznete na stránce Podpořte nás.

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu