Vojtěch Jirsa

zastupitel Pardubic, dopravní urbanista, projektový manažer

Ing. Vojtěch Jirsa, Ph.D. (* 1986) je pětkou pirátské kandidátky na pardubický magistrát. Bývalý cyklokoordinátor města, autor projektu ParduBIKE a spoluzakladatel spolku Město na kole, který pomáhal rozjet v Česku úspěšnou akci Do práce na kole, je nyní zastupitelem Pardubic a členem Komise pro dopravu.

Vojtěch se jako dopravní urbanista věnuje městské dopravě. Učil na dopravní fakultě v Pardubicích a pracoval pro česká města jako konzultant pro cyklistickou dopravu, dopravní koncepce měst a analýzu dopravních dat. Dnes působí jako projektový manažer v rodinné firmě. Pod palcem měl třeba zbrusu novou rekonstrukci polikliniky ve Štrossově ulici.

Města a doprava v nich pro Vojtěcha však zůstávají profesním koníčkem. V zastupitelstvu se chce dál věnovat rovnoměrnému rozvoji všech módů dopravy a pokračovat ve snaze o rozvoj svého domovského Starého Města. V končícím volebním období přispěl například k návrhům úprav Bělobranského náměstí anebo Kostelní ulice.

Vojtěch Jirsa

Vojtěch vystudoval stavební fakultu na ČVUT se zaměřením na urbanismus a územní plánování, doktorát získal na Dopravní fakultě Jana Pernera. Absolvoval roční studijní stáž na Dánské technické univerzitě a půlroční pracovní stáž ve výzkumném ústavu Královské technické univerzity ve Stockholmu a zkušenosti z úspěšných severských zemí chce přinést i do Pardubic. Je včelařem a chatařem, má ženu Kateřinu a dvě děti Ester a Eliáše.

Vojtěch Jirsa

Pirátská strana


Lidé

Martin Fiala
Martin Fiala komise pro výchovu, vzdělávání a rodinu
Kateřina Fialová
Kateřina Fialová komise pro bytové a nebytové prostory
Poznejte celý náš tým