Vojtěch Jirsa

zastupitel Pardubic, dopravní urbanista, projektový manažer

Ing. Vojtěch Jirsa, Ph.D. (* 1986) je pětkou pirátské kandidátky na pardubický magistrát. Bývalý cyklokoordinátor města, autor projektu ParduBIKE a spoluzakladatel spolku Město na kole, který pomáhal rozjet v Česku úspěšnou akci Do práce na kole, je nyní zastupitelem Pardubic a členem Komise pro dopravu.

Vojtěch se jako dopravní urbanista věnuje městské dopravě. Učil na dopravní fakultě v Pardubicích a pracoval pro česká města jako konzultant pro cyklistickou dopravu, dopravní koncepce měst a analýzu dopravních dat. Dnes působí jako projektový manažer v rodinné firmě. Pod palcem měl třeba zbrusu novou rekonstrukci polikliniky ve Štrossově ulici.

Města a doprava v nich pro Vojtěcha však zůstávají profesním koníčkem. V zastupitelstvu se chce dál věnovat rovnoměrnému rozvoji všech módů dopravy a pokračovat ve snaze o rozvoj svého domovského Starého Města. V končícím volebním období přispěl například k návrhům úprav Bělobranského náměstí anebo Kostelní ulice.

Vojtěch Jirsa

Vojtěch vystudoval stavební fakultu na ČVUT se zaměřením na urbanismus a územní plánování, doktorát získal na Dopravní fakultě Jana Pernera. Absolvoval roční studijní stáž na Dánské technické univerzitě a půlroční pracovní stáž ve výzkumném ústavu Královské technické univerzity ve Stockholmu a zkušenosti z úspěšných severských zemí chce přinést i do Pardubic. Je včelařem a chatařem, má ženu Kateřinu a dvě děti Ester a Eliáše.

Vojtěch Jirsa

Pirátská strana


Lidé

Anna Gudrun Vavrečková
Anna Gudrun Vavrečková členka MS Pardubicko
Radek Vorlíček
Radek Vorlíček výzkumný pracovník na univerzitě
Marcel Palatáš
Marcel Palatáš člen MS Pardubicko
Poznejte celý náš tým