Bc. et Bc. Ivana Böhmová

zastupitelka Pardubic, učitelka

Bc. et Bc. Ivana Böhmová (* 1987) je kandidátkou na primátorku Pardubic za Piráty v září 2022. Ve veřejném dění působí od roku 2006, kdy spoluzakládala spolek Město na kole. Zkušenosti s pořádáním veřejných akcí i s chodem města po rodičovské a studijní pauze zúročila vstupem do komunální politiky.

Od roku 2018 je zastupitelkou a členkou komise pro výchovu a vzdělávání v Pardubicích. Ve své práci se kromě vzdělávání věnuje též sociálním věcem a sportu, blízká je jí i kultura, životní prostředí či participace. Kromě toho též organizovala akce včetně připomínky 17. listopadu a demonstrací Milionu chvilek pro demokracii. Členkou Pirátů je od jara 2018, později byla předsedkyní pardubického místního sdružení.

Hlavním tématem pro budoucnost Pardubic je podle ní lepší dostupnost bydlení a navýšení nedostatečných kapacit (před)školních zařízení, které současné vedení města dlouho opomíjelo. Na kvalitním vzdělání podle Ivany stojí rozvoj celé společnosti – a sama se neustále snaží vzdělávat.

Ivča Böhmová na primátorku

Ivana vystudovala ekonomické lyceum a získala bakalářský titul na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Studium navazujícího magisterský obor studia občanského sektoru kvůli mateřství nedokončila, získala však řadu zkušeností s fungováním neziskových organizací a veřejné správy.

Díky třem vlastním dětem se Ivana zamilovala do pedagogiky a během rodičovské dovolené vystudovala učitelství pro mateřské školy na královéhradecké univerzitě. Působila jako lektorka kurzů, či pedagogická asistentka. Dnes je třídní učitelkou v malé inovativní pardubické základní škole. Ve volném čase ráda běhá, tančí a amatérsky hraje na kytaru a bicí.

Ivana Böhmová

Pirátská strana


Lidé

Pavel Hovorka
Pavel Hovorka Komise pro byty a nebytové prostory, DR Nadace pro rozvoj města Pardubic
Jan Jošt
Jan Jošt soudní znalec v oborech ekonomika a stavebnictví, poskytovatel mnoha domácností v obvodě Pardubice I
Poznejte celý náš tým