Bc. et Bc. Ivana Böhmová

Ivana Böhmová (* 6.ledna 1987 v Pardubicích) je zastupitelka Pardubic a členka Komise pro výchovu a vzdělávání. Je členkou Pirátské strany od května 2018.

Ivana vystudovala střední ekonomické Lyceum v Liberci, poté získala bakalářský titul na fakultě humanitních studií na UK. Od roku 2009 do dubna roku 2018 byla na rodičovské dovolené, má 3 děti. Během tohoto období nastoupila na Pedagogickou fakultu UHK, kde nyní ukončuje studium v oboru učitelství pro MŠ. V oblasti pedagogiky působila jako pedagožka či lektorka po celou dobu rodičovské dovolené, zajímá se o zejména o inovativní směry ve vzdělávání.

V Pardubicích spoluzakládala občanské sdružení Město na kole (nyní zapsaný spolek), které se zabývá udržitelnou městskou mobilitou. Je členkou výkonné rady spolku. Do veřejného života Pardubic se zapojuje prostřednictvím pořádání veřejných akcí. V roce 2016 podpořila koalici Piráti, Zelení, Změna účastí na kandidátní listině a k Pirátum v Pardubicích se připojila v lednu roku 2018 v průběhu vznikání místní buňky. Zabývá se zde především vzděláváním, sociální politikou, ekologií a kulturou.

Navrhni úpravu