Ing. et Bc. Filip Mezera, Ph.D.

Filip Mezera je zastupitelem Sezemic za kandidátku Nezávislí Sezemic a obcí a členem Pirátů Pardubicko. V Sezemicích působí také v kontrolním výboru.

Vystudoval dva obory na Univerzitě Pardubice – Systémové inženýrství a informatika a Historicko-literární studia. Nyní je datovým analytikem v oblasti financí. Věnuje se především obchodní oblasti a oblasti řízení vztahů se zákazníky. Působil taktéž jako projektový manažer a školitel. Kromě běžných reportingových požadavků řešených pomocí SQL, vytváří a programuje taktéž dashboardy, popř. složitější analytické pohledy, při nichž využívá znalostí programování a výpočetní inteligence (neuronové sítě, případové usuzování, hrubé množiny a další).

V rámci společenské odpovědnosti zaměstnavatele taktéž školí na základních i středních školách oblast finanční gramotnosti. Je aktivní v tělovýchovné jednotě, kde kromě práce člena výboru zároveň trénuje malé děti fotbal. Pravidelně daruje krev a je držitelem Jánského zlaté plakety. Mezi jeho koníčky patří historie, literatura, sport, cestování a počítačové hry.

Politikou se zabývá od roku 2014, kdy poprvé kandidoval do zastupitelstva města Sezemic. Tehdy ještě nebyl zvolen. To se povedlo až ve volbách v roce 2018, kdy se stal nejen zastupitelem, ale i předsedou kontrolního výboru. Kromě této činnosti ještě vypomáhá úředníkům s IT zakázkami a věnuje se projektům v oblasti sportu a volnočasových aktivit. Hlavní okruhy jeho politického zájmu jsou finance, školství, sport a bezpečnost.

Navrhni úpravu