🍁🌫 REPORT ZASTUPITELSTVO - LISTOPAD 2022

25. listopadu 2022
🍁🌫 REPORT ZASTUPITELSTVO - LISTOPAD 2022

Vítáme příznivce pardubické komunální politiky do nového volebního období.

Jednou z novinek je, že zasedání ZMP se bude konat v pondělky místo dosavadních čtvrtků, důležité je to zejména pro ty z vás, kteří se budete chtít osobně zúčastnit diskuse.

  • Milovníky tradičních hodnot naopak potěší, že i současné vedení města pokračuje ve zlozvyku zasílat důležité materiály na poslední chvíli. Opožděný návrh zastupitele Novohradského (SPD) ale asi zaskočil i samotné radní…
  • Dostupnost ambulantní péče je na Pardubicku velmi špatná, na tom se shodují asi všichni. Pan doktor Novohradský přišel s řešením. Navrhl, aby zastupitelstvo vyčlenilo 7,5 mil. Kč na otevření pohotovosti, kterou by provozovala nově vzniklá městská společnost.
    Problém je, že návrh dopředu s nikým neprojednal a je v něm spousta děr a provozních otazníků. V Krajské nemocnici se nyní staví urgentní příjem, který s ambulancí do budoucna počítá. Měli bychom tedy spíše hledat model, jak namotivovat a zapojit více praktických lékařů.
    Určitě bychom podpořili myšlenku, že by Pardubice mohly přispívat na provoz pohotovosti např. poskytnutím služebních bytů.
  • Boj proti spalovně nebezpečného odpadu v Rybitví pokračuje. Projednání ke spalovně se zúčastnilo 500 lidí+ 70 online, téměř všichni řečníci přednesli argumenty proti. Kromě petice pro senát (podepsali jste už?) proběhla také výzva směrem k zákonodárcům. Není přece možné, aby firma AVE CZ předkládala svůj záměr do procesu EIA ke schválení donekonečna!
  • Skvělá zpráva pro přírodní areál Červeňák! Začíná se soutěžit jeho celková revitalizace podle skvěle zpracované územní studie. Pokud všechno půjde plánu, začne se už za rok a půl.
  • Pár měsíců před otevřením fotbalového stadionu za půl miliardy stále nemáme jeho provozní model.
  • Náměstí Republiky se bude měnit - vítěz výběrového řízení by měl zajistit medializaci a získat podněty veřejnosti. Třeba se dočkáme splnění jednoho z našich 42 projektů a “vrátíme Náměstí Republiky lidem”?
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Novým zastupitelem Pardubic se stane Dominik Bečka, nahradí Ivanu Böhmovou

Novým zastupitelem Pardubic se stane Dominik Bečka, nahradí Ivanu Böhmovou

Do pardubického zastupitelstva na březnovém zasedání vstoupí Dominik Bečka. 31letý manažer finančních rizik naváže na své tříleté působení na prvním obvodu, věnovat se bude hlavně rozpočtu a kvalitě veřejného prostoru v centru Pardubic. V zastupitelských lavicích nahradí Ivanu Böhmovou v opozičním klubu Pirátů.

☃️ Report - zastupitelstvo leden 2023

☃️ Report - zastupitelstvo leden 2023

Nová koalice ve staronovém složení nelení. Od nástupu na radnici zrušila nahlížení do kalendářů radních, parkovací místa v centru, nepohodlné komise pro strategii či architekturu a urbanismus či vlastní volební hesla o nezdražování MHD.

🎄🌨REPORT - ZASTUPITELSTVO PROSINEC 2022

🎄🌨REPORT - ZASTUPITELSTVO PROSINEC 2022

💶 Hlavním bodem včerejšího programu byl rozpočet na rok 2023. Popsali bychom ho jako konzervativní, bez nečekaných investic. Náš postoj k rozpočtu nebyl přímo kritický, ale spíše zdrženlivý. Štěstím v neštěstí jsou vyšší daňové příjmy a daří se tak pokrýt všechny nutné výdaje na provoz Pardubic.