🍁🌫 REPORT ZASTUPITELSTVO - LISTOPAD 2022

25. listopadu 2022
🍁🌫 REPORT ZASTUPITELSTVO - LISTOPAD 2022

Vítáme příznivce pardubické komunální politiky do nového volebního období.

Jednou z novinek je, že zasedání ZMP se bude konat v pondělky místo dosavadních čtvrtků, důležité je to zejména pro ty z vás, kteří se budete chtít osobně zúčastnit diskuse.

  • Milovníky tradičních hodnot naopak potěší, že i současné vedení města pokračuje ve zlozvyku zasílat důležité materiály na poslední chvíli. Opožděný návrh zastupitele Novohradského (SPD) ale asi zaskočil i samotné radní…
  • Dostupnost ambulantní péče je na Pardubicku velmi špatná, na tom se shodují asi všichni. Pan doktor Novohradský přišel s řešením. Navrhl, aby zastupitelstvo vyčlenilo 7,5 mil. Kč na otevření pohotovosti, kterou by provozovala nově vzniklá městská společnost.
    Problém je, že návrh dopředu s nikým neprojednal a je v něm spousta děr a provozních otazníků. V Krajské nemocnici se nyní staví urgentní příjem, který s ambulancí do budoucna počítá. Měli bychom tedy spíše hledat model, jak namotivovat a zapojit více praktických lékařů.
    Určitě bychom podpořili myšlenku, že by Pardubice mohly přispívat na provoz pohotovosti např. poskytnutím služebních bytů.
  • Boj proti spalovně nebezpečného odpadu v Rybitví pokračuje. Projednání ke spalovně se zúčastnilo 500 lidí+ 70 online, téměř všichni řečníci přednesli argumenty proti. Kromě petice pro senát (podepsali jste už?) proběhla také výzva směrem k zákonodárcům. Není přece možné, aby firma AVE CZ předkládala svůj záměr do procesu EIA ke schválení donekonečna!
  • Skvělá zpráva pro přírodní areál Červeňák! Začíná se soutěžit jeho celková revitalizace podle skvěle zpracované územní studie. Pokud všechno půjde plánu, začne se už za rok a půl.
  • Pár měsíců před otevřením fotbalového stadionu za půl miliardy stále nemáme jeho provozní model.
  • Náměstí Republiky se bude měnit - vítěz výběrového řízení by měl zajistit medializaci a získat podněty veřejnosti. Třeba se dočkáme splnění jednoho z našich 42 projektů a “vrátíme Náměstí Republiky lidem”?
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Pardubická Stoka? Piráti a Zelení žádají konec politiků, kteří jsou v hledáčku policie

Pardubická Stoka? Piráti a Zelení žádají konec politiků, kteří jsou v hledáčku policie

Na pardubickém magistrátu zasáhla Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) s podezřením na manipulaci veřejných zakázek. Piráti a Zelení vyzývají exprimátora Martina Charváta (ANO) a další aktéry kauzy k odstoupení ze všech veřejných funkcí a vedení Rozvojového fondu Pardubice (RFP) ovládané ANO k rezignaci. Jinak zváží hlasování o konci ANO ve vedení města.

Piráti podali podnět na ÚOHS. Mají pochybnosti o regulérnosti veřejné zakázky na pátém městském obvodě

Piráti podali podnět na ÚOHS. Mají pochybnosti o regulérnosti veřejné zakázky na pátém městském obvodě

Městský obvod Pardubice V čelí přezkumu svého postupu při zadávání veřejné zakázky „Relaxační zóna Stará plovárna", kterou dříve vyhlásil. Pirátský zastupitel a předseda kontrolního výboru městského obvodu Pardubice V Filip Vařecha totiž podal podnět na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže z důvodů vážných pochybností o její regulérnosti.

Piráti naprosto nestandardní zacházení s územním plánem nepodpoří. Radní si musí ujasnit, zda město řídí Nadrchal nebo Dědek

Piráti naprosto nestandardní zacházení s územním plánem nepodpoří. Radní si musí ujasnit, zda město řídí Nadrchal nebo Dědek

V pondělí mají zastupitelé Pardubic údajně rozhodnout o zahájení změny územního plánu pro stavbu nové hokejové arény. „Oficiálně to zastupitelstvo neví. Na programu takový bod nemá, žádný návrh ani podklady radní nepředložili. Zato se čile vyjadřují v kuloárech nebo pro média. O řádnou komunikaci se zastupiteli ani občany Pardubic zjevně nestojí,“ podotýká předseda zastupitelského klubu Pirátů Vojtěch Jirsa.