Pardubičtí Piráti na jejich webu představují speciální interaktivní aplikaci „Mapa pirátských plánů pro Pardubice“, která názorně prezentuje jejich program pro následující volební období. Na mapě města ukazuje jednotlivé záměry, které budou Piráti v zastupitelstvech prosazovat. Kdokoliv tak má jejich program na dosah ruky a může si snadno zobrazit pirátské plány, které se týkají např. okolí jeho bydliště. Součástí aplikace je i možnost Pirátům zaslat vlastní nápady, a ovlivnit tak budoucnost Pardubic.
Každý záměr je zobrazen na interaktivním mapovém podkladu a po rozkliknutí vysvětlí, co přesně Piráti v daném místě chtějí podniknout, včetně názorné ilustrace. „Mapa pirátských plánů přehledně zobrazuje, co chceme v Pardubicích změnit, a zároveň dává lidem možnost nám poslat vlastní nápady, které po vyhodnocení případně zařadíme,“ říká Filip Vařecha, garant oblasti participace a autor webové aplikace.
Piráti budou v zastupitelstvu prosazovat rozšířenou verzi aplikace, která bude usnadňovat koordinaci městských projektů. Do užívání aplikace plánují zapojit nejen město a jeho obvody, ale také další účastníky projektového řízení, jako je ŘSD nebo VAK. „Chceme, aby podobná aplikace vznikla i pro projektové plánování na úrovni města Pardubice. Dnes se často stává, že levá ruka neví, co dělá pravá. Výsledkem bývá, že nově zrekonstruovaná ulice se po půl roce musí rozkopat, protože si nikdo neuvědomil, že pod ní vede kanalizace, kterou je nutné brzy opravit. Námi navrhovaná aplikace těmto chybám předejde a ušetří městu peníze,“ dodává Ondřej Karas, lídr pardubické kandidátky a garant programového bodu Smart City.
Příkladem pirátského plánu mohou být třeba Masarykova kasárna, kde Piráti prezentují vizualizaci celé územní studie, podle které by z tohoto prostoru měla vzniknout nová obytná čtvrť. Dalším příkladem je napojení nadjezdu u nemocnice (ul. Kyjevská) na „rychlodráhu“ (ul. Kpt. Jaroše), kde město velmi zaspalo a problém se až nyní snaží kvapem vyřešit.
Orientaci v mapě usnadňuje rozdělení plánů do několika skupin (např. rekreace, veřejný prostor, nebo třeba MHD). Každá skupina je navíc barevně odlišena, a je tak na první pohled zřejmé, čeho se jednotlivé plány týkají i bez nutnosti zobrazovat si jejich detaily.